Ablakmadarász
Következő szereplőnk a seregély (Sturnus vulgaris). A felvételen megcsodálhatjuk madarunk „előadóművészi” képességeit, hiszen nemcsak hangokat ad (mellette a tengelic hallható), hanem közben szárnyával „táncol” is egy kicsit.
Egy igazi „gyöngyszem” következik, ő a vörösbegy (Erithacus rubecula). Lakott környezetben az olyan kerteket, parkokat kedveli, melyekben talál magának megfelelő rejtekhelyet (fás-bokros vegetáció) és az élelemszerzéshez biztosított nyíltabb részek is adottak számára. Rovarokból, pókokból, apró csigákból álló táplálékát a talajon szerzi.
A fekete rigó (Turdus merula) erdők, parkok és kertek gyakori fészkelője. Azok a párok, amelyek korán találnak megfelelő védelmet nyújtó fészkelőhelyet (örökzöldekben, borostyánokban, épületekben) már most fiókáikat nevelik. Érdekes kettősség jellemzi viselkedését, mivel erdőkben meglehetősen félénk, míg a lakott környezetben élő példányok eléggé bizalmasak.
Bővebben
Ma egy hím erdei pintyet (Fringilla coelebs) figyelhetsz meg. Európa és Magyarország egyik leggyakoribb madara, amely a Közép-Tisza vidékén is nagy számban él. Az ártéri erdőktől a városi parkokig mindenhol megtalálható, ahol megfelelő méretű fákat, életteret talál magának. Hímje nagyon dekoratív, éneke erőteljes.