Rendezvényeink

 

2016. szeptember 3. 19:00
Szent Mihály havi Szeres Táncház
Zenél és házigazda a Szeres Népzenei Együttes, közreműködik a Szent Lucia Kézműves Baráti Kör.

Kiállítás 

2016. szeptember 3. 13:00 – 2016. szeptember 30.
Az ejtőernyőzés történetében
Szolnok az ejtőernyőzés történetében 1948-tól napjainkig című kiállítás

Időpont: 2016. szeptember 3-30.

Helyszín: Aba-Novák Agóra, Kamaraterem

Nyitva tartás: H-P.: 14.00-18.00

Megnyitó: 2016. szeptember 3. szombat, 12.00

A kiállítást megnyitja: Dr. Boldizsár Gábor ezredes, MEBSZ elnök
- Aba-Novák Agóra, Kamaraterem

 

2016. szeptember 3. 13:00
Zolnok Lovagrend

 

2016. szeptember 3. 11:00
Véradás

Előadás 

2016. szeptember 2. 17:00
Meditáció

Meditáció előadás a belső békéről

A belépés díjtalan!


 
- Oktatótér 1-2

Kiállítás 

2016. szeptember 1. 16:00 – 2016. szeptember 4.
Szodoray-Parádi Hajnalka kiállítása
Szodoray-Parádi Hajnalka szobrász - és festőművész életmű kiállítása

Időpont: 2016. szeptember 1-4.

Helyszín: Aba-Novák Agóra, Liszt Ferenc Kiállítótér

Nyitva tartás: H-P.: 14.00-18.00

A kiállítás hétvégén az Agóra felől közelíthető meg.

Megnyitó: 2016. szeptember 1. csütörtök, 16 óra

A kiállítást megnyitja Lakatos Pál Sándor szobrászművész, közreműködik Laky Eszter, a szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanulója.
- Liszt Ferenc Kiállítótér

 

2016. augusztus 31. 14:00
Véradás

 

2016. augusztus 30. 16:30 – 2016. augusztus 31. 16:30
Mozdulat Táncműhely beiratkozás
Beíratkozás a Mozdulat Táncműhely óráira

2016. 08. 30. (kedd) 16.30 óra
2016. 08. 31. (szerda) 16.30 óra

az Agóra aulájában, valamint folyamatosan az alábbi telefonon: 30-727-0304
- Agóra Aula

Kiállítás 

2016. augusztus 29. 16:00 – 2016. szeptember 20.
Nézőpontok
"Nézőpontok" - a békéscsabai Márvány fotóműhely és a Jászkun Fotóklub fotókiállítása

A kiállítás megtekinthető az Aba-Novák Agóra Kulturális Központ első emelti kis kiállítóterében 

2016. augusztus 29-től szeptember 20-ig, a Kulturális Központ nyitva tartási idejében.

Megnyitó: 2016. augusztus 29. hétfő, 16 óra

A Márvány fotóműhelyt bemutatja: Katona Péter a MAFOSZ alelnöke

A kiállítást megnyitja: Csidér Bálint, a Jászkun Fotóklub vezetője

 

2016. augusztus 28. – 2016. szeptember 4.
Szolnok Napja 2016

Programkavalkád Szolnok Napján







A Szolnok Napja rendezvényei miatt az alábbi helyeken kell útlezárásra számítani:

Tiszai hajósok tere:  szeptember 2-án 8.00-tól  szeptember 3-án  24.00-ig

Szapáry út: szeptember 2-án 22.00-től szeptember 3-án 24.00-ig

Pelikán Hotel parkolója: szeptember 2-án 22.00-től szeptember 3-án 24.00-ig

Szegedi Kis István köz: szeptember 2-án 00.00-tól 22.00-ig

Sóház utca egyes parkolói: szeptember 2-án 00.00-tól 22.00-ig

A Reptár ünnepélyes megnyitója
XXI. Katonazenekari Fesztivál
Méhésztalálkozó
XIV. Civil Kavalkád
Béres Senior Maraton
Szolgáltató Város program
Szolnok tortája
Városnéző kisvonat
Szolnok Napja Legerősebb Embere
sportvetélkedő

Gyermek,sport és színpadi programok, Kiállítások, Utcabál

Részletes program:

AUGUSZTUS 28. VASÁRNAP
 
19:00 Szent Hubertus Mise
A misét celebrálja: Máthé György esperes, plébános
Közreműködnek: dr. Gajdos István József trombitaművész
Urbán Dávid trombita - m.v.
Dózsa László Péter vadászkürt
Garancz Tibor vadászkürt
Varga Krisztián vadászkürt
Művészeti vezető: Csáki Kálmán
Helye: Belvárosi nagytemplom
 
AUGUSZTUS 29. HÉTFŐ
 
16:00 „Nézőpontok” című fotókiállítás
A Jászkun Fotóklub fotókiállításának megnyitója
Helye: Agóra épületrész, első emeleti kis kiállítótér
 
AUGUSZTUS 31. SZERDA
 
16:00 Városi Tanévnyitó Ünnepség
Helye: Liget Úti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Általános Iskola és Készségfejlesztő Speciális Szakiskola
 
SZEPTEMBER 1. CSÜTÖRTÖK
 
15:00 Reptár Kapunyitás
Helye: Reptár, Indóház út 4-6.
16:00 Szodoray-Parádi Hajnalka életmű kiállításának megnyitója
Helye: Aba-Novák épületrész, Liszt Ferenc kiállítótér
17:15 "60 éve történt - A forradalom emlékei" c. óriásplakát kiállítás megnyitója 1956 évfordulóján
A programot az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott Emlékbizottság támogatja és a "A magyar szabadság éve" elnevezésű programsorozat keretében valósul meg.
Helye: Hild János tér
18:00 Szolnok Napja Díjátadó Ünnepség (zártkörű)
Helye: Aba- Novák épületrész, Liszt Ferenc terem
 
 
SZEPTEMBER 2. PÉNTEK
 
Koszorúzások a Szolnok Napjához kapcsolódó emlékhelyeken
09:00 Széchenyi városrész
10:00 Vasútállomás
11:00 Katonai temető
15:00 Szent István tér
 
16:00 Szolnoki Festők Szolnok Napján Kiállítás-megnyitója
Helye: Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium

A kiállítást megnyitja Dr. Kállai Mária Kormánymegbízott
Kiállítók:Andrásiné Pocsalyi Julianna festő
              Barta Ilona grafikus
              Kalocsai Mihály festő
              Kaposváriné Mihályi Mária festő
              Kurencs Julianna festő
              Léna Szancova festő
 
17:00 XXI. Szolnoki Regionális Katonazenekari Fesztivál
Helyszín: Tiszai hajósok tere

Közreműködők:
MH Központi Zenekar
MH Hódmezővásárhely Helyőrségi Zenekar
MH Kaposvár Helyőrségi Zenekar
MH Szolnok Helyőrségi Zenekar és a
Katasztrófavédelem Központi Zenekara
Az est karmesterei:
Csizmadia Zsolt ezredes (MH főkarmester)
Kovács Tibor alezredes (MH Központi Zenekar)
Dóra László tűzoltó alezredes (Katasztrófavédelem Központi Zenekara)
Kovács István őrnagy (MH Hódmezővásárhely Helyőrségi Zenekar)
Major András százados (MH Kaposvár Helyőrségi Zenekar)
Molnár János százados (MH Szolnok Helyőrségi Zenekar)
 
17:30 „SZAPÁRY SZALON” megnyitása
Sziluett Művészeti és Alkotói Egyesület „Városnézők”c. egyetemes tárlatának megnyitása
Helye: TESZ Székház, Szapáry út 19.
 
 
SZEPTEMBER 3. SZOMBAT
 
09:00-18:00 Szolgáltató Város
Helye: Szapáry út

Programok:
 9:00-11:00       Lőrincz-féle komplex tantermi játékok,Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
 9:30-9:55         Bábelőadás, Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola
10:00-10:30     Koli Show (tanulói műsor),Szolnok Városi Kollégium
10:30-10:40     Néptáncbemutató, népdal, furulyaszó, Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
10:40-11:00     Bábelőadás, Szolnoki Kodály Zoltán Énekzenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola
11:00-13:00      ÖKO-játékok, Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
11:00-11:10      Zumba – interaktív, Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola            
11:10-11:20       "Gyermek volt minden óriás..." zenés, mozgásos tornabemutató, Eszterlánc Óvoda, Süni csoport
11:20- 11:50      Táncház, Szolnoki Kodály Zoltán Énekzenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola
13:00-14:00        Daltanulás gitárral,Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
14:00-14:10        Népi gyerekjáték – interaktív, Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
14:30-14:55        Ugrókötél bemutató, Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola
15:00-15:10        Néptáncbemutató, népdal, Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
15:10-15:30        Bábjáték a Kertvárosi óvoda előadásában, Kertvárosi Óvoda
15:30-15:55        Lábtoll – sportbemutató, Szolnoki Kodály Zoltán Énekzenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola
16:00-16:10        Xilofonszó, ének, Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
16:00-18:00        Lőrincz-féle komplex tantermi játékok, Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
16:10-16:40        Diszkó baleset szimuláció és tálcatűz oltás, Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Szolnoki Katasztrófavédelmi kirendeltség
16:45-16:55        Katicák tánca, Munkácsy úti Óvoda, Tulipán csoport
16:55-17:05        Táncház élő zenei kísérettel, Eszterlánc Óvoda, Mókus csoport és Munkácsy úti Óvoda

10:00-18:00 Zolnok Lovagrend és az Aba-Novák Agóra képzések, szakkörök, klubok bemutatkozása

Népi játékok, gyermekfoglalkoztató, kézműves foglalkozások az Aba-Novák Agóra Játszóház szervezésében a Napsugár Gyermekház közreműködésével.
Sport-és rekreációs bemutató órák az Agóra rekreációs termében:
- 15:00 Kínai gerinctorna, vezeti Kluiber Judit
- 16:00 Alakformáló aerobic Lakatos Lászlóval
- 17:00 Adaptív jóga, vezeti Pirók Zsolt
- 18:00- Zumba Skultéti Lillával
Helye: Agóra tér

9:00 Béres Senior Maraton
Helye:Agóra tér

10:00-18:00 O&G Developement Centrál Kft. bemutatkozása
Az O&GD Centrál Kft. olaj-, és gázkutatási tevékenységeinek bemutatása: a Vibroseiz óriás vibráló jármű és fúró eszközök kipróbálása, olajkereső verseny gyerekeknek, játékos fizika: avagy ami az olaj- és gázkutatáshoz kell."
Helye: Pelikán parkoló

10:00 Aktív Rádió kitelepülése
Helye: Szapáry út

10:00 XIV. Civil Kavalkád
Helye: Szapáry út

Programok:
10:00                    Megnyitó beszédet mond: Dr. Kállai Mária kormánymegbízott
10:10-10:30        Free Feelings Hip-Hop Tánccsoport tánvbemutatója
10:35-10:50        ALBATROSZ SE Kyokushin karate bemutatója
10:55-11:00        Szépkorúak Klubja klasszikus táncos produkciója 1.
11:05-11:15        Kéz a Mancsért Egyesület mentett kutyás bemutatója
11:20-11:30        "Túl a vízen egy kosár" címmel Kuruc Hagyományőrző Egyesület bemutatója
11:35-11:50        ALBATROSZ SE Mediball bemutatója 2.    
11:55-12:00        Szépkorúak esernyős táncos produkciója 2.
12:00-12:10        Sziluett Művészeti és Alkotói Egyesület "Fény és árnyék" című előadása
12:15-12:30        Retró slágerek  D. Nagy Ferencné Kun Erika (Vakok és Gyengénlátók JNSZ Megyei                                    Egyesülete) előadásában
12:35-12:55        zenei válogatás Erős Laura (Vakok és Gyengénlátók JNSZ Megyei Egyesülete) előadásában
13:00-13:30        Karaván Egyesület - Három Anikó és tanítványai orientális tánc produkciója
13:30-13:55        etno világzene  HARMÓNIA Zenekar
14:00-14:20        Magyar Wingtsun Egyesület -Szolnoki Wing Tsun Kung-Fu Iskola bemutatója
14:25-14:50        Magiszter Fényes Adolf Szolnoki Művészeti Szakközépiskolája és Gimnáziuma                                            Tánctagozatának táncbemutatója
14:55-15:25        Szolnoki Népdalkör népdalcsokra
15:30-15:50        Magyar Wingtsun Harcművészeti Egyesület Szolnoki Iskolája Magyar szablyavívó                                      bemutató
15:55-16:25        PELIKÁN Sport Egyesület Fitness/Fit-Kid bemutatója
16:25-16:55        SZOLDANCE TSE társastánc bemutatója
17:00-17:35        etno világzene  HARMÓNIA Zenekar
17:45-18:00       Zagyvarékasi K.S.E.  Dream Dance Mazsorett és Showtánc csoport produkciója

10:00-14.00 XII. Alföldi Mézesnap és Méhésztalálkozó
Helyszín: Hild János tér
Programok: eszközkiállítás és vásár; méz és mézes sütemények versenye, rajzverseny;
egész napos méz- és mézbor- kóstoló; megnyitó (10:00); tánccsoportok előadása (10:15); eredményhirdetések, díjátadások (13:00)

10:00 Nyílt Nap a MÁV Járműjavítóban
Buszjáratok indulása a Baross út elejéről (Az Agóra épületrész előtti, felújított buszmegállóból)
Az indulás időpontjai: 10:30, 12:30, 14:30

10:00-18:00 Városnéző kisvonat
Felszállási lehetőségek: Agóra, Reptár

11:00-17:00 Véradás
Helye: Agóra épületrész, Multifunkciós tér

12:00 „Szolnok az ejtőernyőzés történetében 1948-tól napjainkig” című kiállítás megnyitója
Magyar Ejtőernyősök Bajtársi Szövetsége és az Ejtőernyősök Szolnoki Szervezete kiállítás megnyitója
Helye: Agóra épületrész, Kamaraterem

14:00 Galamb-les
Szolnoki bagdetta és Szolnoki keringő galambfajta bemutató a Magyar Galamb és Kisállattenyésztők Egyesülete V053 Szolnok jóvoltából
Helye: Agóra tér

15:00 A 941 szeletes Szolnok tortája- a 941 szeletes édesség felszeletelése és szétosztása
Helye: Agóra Köz

15:00-20:00 Aktív Európai Fiatalokért Egyesület interaktív bemutatkozása
Programok: interaktív sport programok és fiataloknak szervezett hazai és nemzetközi lehetőségek bemutatása, melyek célja a munkaerőpiaci kompetenciák fejlesztése és a személyes készségfejlesztés.
Helye: Hild János tér

15:00-20:00 Sporttér
Interaktív sportbemutatók, küzdő sportok, ügyességi- és labdajátékok, kungfu, karate, mediball, girja, g-flex, fit-kid, aerobic, tájfutás, lábtoll labda, tollas labda, pingpong, extrém sportok, biciklis ügyességi pálya, jóga és zumba várja a látogatókat.
Helye: Hild János tér

16:00-18:00 Szolnok Napja Legerősebb Embere
A programban a 10 meghívott hazai és nemzetközi erőemelő várhatóan az idén is 6 versenyszámban vetélkedik (farönk nyomás, kőgolyó pakolás, gumidobás, kamionhúzás, autóemelés és végül az összetett nyomóegyveleg). A küzdelmek fokozta izgalmak színesítése érdekében a szünetekben látványos bemutatókra kerül sor. Fellépnek a Szolnoki Break Tánc És Extrém Sportegyesület, a zagyvarékasi Dream Dance Mazsorett és Tánc Csoport és az Újvárosi DSE kötélugrói. A programra a belépés díjtalan.
Helye: Tiszai hajósok tere

16:00 Szeretem Szolnokot pályázat eredményhirdetése
Helye: Agóra színpad

16:30 Free Feelings hip-hop show
Helye: Agóra színpad

17:00 Akusztik Trió koncert
Helye: Agóra színpad

18:30 Amadeus Rock and Roll Zenekar
IdőUtazás Szörényi Leventével
Helye: Agóra színpad

19:00 Szeres Táncház
Helye: Aba- Novák épületrész aula

19:00 Mécsesúsztatás
A Rotary Club Szolnok szervezésében
Helye: Tisza park- Zounok Ispán szobor

19:00-24:00 Pingpong Night
Ingyenes pingpong, csocsó és darts játékok
Helye: Agóra épületrész, Multifunkciós tér

20:00-23:00 Járda Csillagászat
Esti csillagles és lézeres csillagkép bemutató az Aba-Novák Agóra és a JNKSZ megyei TIT közös szervezésében
Helye: Hild János tér

21:00 Inmates koncert
Helye: Agóra színpad

22:30-24.00 Utcabál a Smart Jazz együttessel
Helye: Agóra színpad

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!







 
Hild János tér, Szapáry út, Tiszai hajósok tere -

Klub 

2016. augusztus 24. 18:00
Életmódkuckó
A saját világomat teremtem - A Szívcsakra nyitása

Előadó: Hummel Rozália Radhika, illusztrátor, holisztikus tréner

Helyszín: Agóra, Oktatóterem
Minden titok a szívünkben van elrejtve,  és ez a nyár a Szív Szerelem Szeretet érzelmeink legfinomabb megélésére ad lehetőséget.  Biztosan már többen érzékelitek ezt az érzelmi felemelkedést, szerelmetes  boldogságot,  de hogyan tovább?
A foglalkozás Fénytestmunkákat  ajánl,  mely magába foglalja a védikus életformát,  jógát,  hangokat és életfázisaink rendjét,  mely a 7 energia központja tudománya. A Szív csakra titkos hangjaiba  beavatva megfestjük a Szív csakra Mandalát, hogy mindenki, otthon meditációs alapnak használhassa.
- Oktatóterem 1-2
Helyszíni jegy Megtekintés

 

2016. augusztus 14. 10:00
II. Tiszavirág kupa Szolnokon - Országos egyéni rejtvényfejtő verseny

 

2016. augusztus 14. 08:00
Helyi termékek vására
Augusztus 14-én vasárnap 8-14 óráig a megszokott helyi és térségi termelők saját termékei mellett "Szörpi Party" is várja a kedves látogatókat, vásárlókat.

 

2016. augusztus 11. 19:00
Hullócsillagok éjszakája

 

2016. augusztus 5. 16:00 – 2016. augusztus 6.
Séf randevú
Séf randevú

2016. augusztus 5-6.

Főzőshow Kaldeneker Györggyel,

5 séf 15 étel, kézműves sörök, minőségi borok,

grillcsocsó, 

koncertek, 

kiállítások, 

családi programok.

A belépő 600 Ft, amely a helyszínen levásárolható.
Helyszíni jegy Megtekintés